Менеджмент
Ваших
Амбіцій

ЗАКОН ПРО МЕДІАЦІЮ ПРИЙНЯТО! Як це наближає Україну до Європи?

☑ Сприяння позасудовому вирішенню спорів.

Вирішувати бізнес, сусідські, сімейні, трудові та інші конфлікти за допомогою медіації - звична справа у більшості Європейських країн. Не тому, що громадяни європейських країн свідоміші чи їм легше дається спілкування з опонентом у конфлікті. Більшість країн Європи мають програми активного сприяння позасудовому вирішенню спорів шляхом медіації, як то:

  • інформуванні про медіацію,
  • оплаті послуг медіації для певних категорій справ (зокрема для всіх батьків що розлучаються),
  • поверненні судового збору у випадку мирного врегулювання спору завдяки медіації,
  • та навіть зобов'язання спробувати медіацію перед зверненням до суду.

Не вдаючись в аналіз способів, які обрали для себе різні країни Європи, варто привітати українців із тим, що прийняття Закону про медіацію дозволить повертати 60% судового збору в разі укладання мирової угоди або відкликання позову в результаті вирішення спору за допомогою медіації.

☑ Сприяння розвитку малого бізнесу.

Малий бізнес - один з найбільших бенефіціарів медіації у Європі після сімей, що розлучаються. Не маючи можливості тримати штат юристів, тривалий та коштовний судовий розгляд змушує малий бізнес відмовлятись від своїх інтересів навіть у випадках, коли рішення суду напевно було б на їхню користь. Відволікання часу та уваги власника від бізнесу на судову тяганину не дає можливості малому бізнесу на рівних відстоювати свої права у суді. Цим вдало користуються великі корпорації, докладаючи зусиль до затягування справ. Для малого бізнесу конфлікти з великими постачальниками або покупцями можуть бути критичними для фінансової безпеки. А розголос конфлікту або внутрішньої конфіденційної інформації - призводить до репутаційних втрат. Закон про медіацію - це ще один крок назустріч доступу малого бізнесу до правосуддя у широкому сенсі.

☑ Студенти Бізнес Школи КРОК і до Закону були наближені до Європейського досвіду, адже мали змогу пройти стажування в Іспанії та Нідерландах та на власні очі побачити "як там у них".

Навчання медіації в Україні вже давно зарекомендувало себе на світовому рівні. Як ми це знаємо? З відгуків студентів, що проходять стажування у міжнародних групах. З відгуків професійних міжнародних наставників. З сертифікатів міжнародних медіаторів, які отримують студенти программ BS KROK «Магістр з медіації та менеджменту конфліктів» після проходження кваліфікаційного іспиту. І з міжнародних симуляцій, які проводять українські медіатори з колегами з США, Великобританії.

Бізнес Школа КРОК, вже три роки поспіль навчає медіації та вирішенню конфліктів еліту українського бізнесу, забезпечуючи високу якість навчання, можливість міжнародного стажування та залучаючи до викладацького складу досвідчених медіаторів.

Долучитись до професії, яка визнана у світі, а віднині має законне підґрунтя в Україні - можна. Реєструйтесь на програму «Магістр з медіації та менеджменту конфліктів».