Менеджмент
Ваших
Амбіцій

FAQ

1. У мене є мрія - створити класну команду. Був час, коли директором була інша людина, а я була старшим консультантом, з усією командою ми були дуже дружні. Тепер я - директор. Моя роль змінилася і поведінка відповідно. Але команда здивована. Чому я, раптом, поміняла своє ставлення до них. Мені дуже важко встановити нові кордони, не хочеться бути "переслідувачем". Але як бути, якщо іноді потрібно показати свою владу, пожурити, вказати ... Допоможіть!

З повагою, Віолетта,
директор салону масажного устаткування 

Дякую за запитання ! Справа в тому, що певні ролі і моделі поведінки ми копіюємо з середовища, в якому виховувалися. Я думаю, Ви, як і кожна людина, часто ловили себе на тому, що говорите або робите так, як Ваші батьки, вчителі, керівники або інші авторитетні люди. Оточення формує нас на 50 %. Зараз Ви прийшли до розуміння, що старі моделі та стилі управління не працюють, з їх допомогою не створиш команду мрії. І це чудово, значить настав час нового витка зростання.
Шукайте приклади успішних керівників, які максимально схожі на той образ, який Ви шукаєте, ким хочете стати.
Що ж до нової ролі й нових кордонів у взаєминах з підлеглими - це питання терпіння і наполегливості у своїй заявленій позиції. На наших тренінгах із емоційного лідерства ми навчаємо майстерності керівника зберігати баланс між підтримкою і дисципліною. Чим чіткіше і зрозуміліше для підлеглого його функціональні обов'язки - тим легше керівнику бути для нього «товаришем». 

2. Неминуче настає момент, коли підлеглі професійно виростають. Так сталося з двома моїми співробітниками. Перше, що я відчула - це страх. Я розумію, що колишній мій стиль роботи вже не ефективний. Я поміняла поведінку на більш партнерську, стала більше радитися і сміливіше делегувати їм, але напруга залишається. Як розколоти лід і зберегти підлеглих у команді?

Ірина
партнер агентства підбору вищої ланки 

Перше, що потрібно зробити - усвідомити: так, підлеглий виріс, в деяких областях він розбирається краще за Вас. Як тільки ця думка стала усвідомленою - страх можна контролювати. Зважте на терезах, що краще - щоб цей співробітник залишався і працював поруч, або щоб його не було? Які наслідки обох варіантів ? Якщо від думки, що він залишився стає погано - це межа Вашої компетенції, він піде. Якщо, незважаючи на болючість ситуації, Ви готові його залишити - це зона Вашого росту. Тільки у сильного керівника - сильна команда. Головне - бути собою і займатися тим, в чому Ви можете бути по-справжньомууспішною. 

3. Вже два роки мене не покидає відчуття повного занурення в роботу до такого ступеня, що виринути назад просто не вистачає сил і я можу застрявати в стані сильної завантаженості надовго. При цьому улюблена і обрана мною діяльність перестає приносити задоволення і залишається вічна відповідальність з надією на відпустку.

Надія
директор з корпоративних продажів.

 Ви потрапили в пастку емоційного вигорання, що може негативно позначитися і на відносинах із близькими і на здоров’ї. Ось прості правила, яких варто дотримуватися, щоб зберегти сили. Перше - вивчати і спостерігати себе, дивитися на картинку того, що відбувається з боку, «із залу для глядачів, а не зі сцени». Друге - вміти розпізнавати свої емоції, давати їм імена, щоб потім у спокійному стані складати їх на не потрібні полички. Не дозволяти собі пікових емоцій на роботі, «професіоналізм - це достатня емоція, а не пікова». Третє - завжди мати при собі швидкий рецепт повернення до дійсності. Це може бути поплескування себе по тілу і усвідомлення себе тут і зараз або ж просте питання, як наприклад: «Купила я сир дітям?»