Вебінар «Форс-мажорні обставини та медіація під час війни: як порозумітися з контрагентами»

Дата: 23 лютого 2023 року

Час: 17.00 за київським часом

Формат: онлайн

Участь безкоштовна

Форс-мажорні обставини є тим самим «чорним лебедем» для бізнесу, бо події які відбулися чи відбуваються перебувають поза розумним контролем сторін договору. Виникнення такої події перешкоджає або викликає затримку у виконанні сторони своїх зобов’язань. Фактично, існування форс-мажору – це є узгоджений розподіл ризиків між контрагентами у разі настання певної події, яку ніхто не в силах вирішити або змінити. Саме тому, фраза «війна або військові дії» з 2022 року почала виділятися в окрему статтю в договорі.

Війна в Україні триває майже рік і за цей період бізнес почав ставити інші пріоритети, змінювати вектори свого розвитку та загалом розвиватися у нових нішах. Надшвидкі рішення та гнучкість у веденні бізнесу під час воєнного стану змушують підприємців шукати й інноваційні рішення для подальшого розвитку, проте вони є й підґрунтям для виникнення конфліктних ситуацій між підписантами договорів. Як швидко та безболісно вирішувати спірні ситуації?

Є вихід, який відомий як альтернативне вирішення спорів включаючи медіацію, основна мета якої забезпечити інтереси всіх сторін договору та зберегти відносини. Більше того, медіація допомагає трансформувати бізнес-відносини у новий якісний вектор розвитку.

Під час нашого вебінару усі зацікавлені особи зможуть дізнатися про наступне:

• 1.Чому положення про форс-мажорні обставини в договорі мають лише тимчасовий виправдовуваний виплив?
  • 2. Дії у випадку виникнення конфліктної ситуації між контрагентами.
  • 3. Що обрати звернення до суду чи медіацію?
  • 4. Правове підґрунтя для здійснення медіації в Україні.
  • 5. Вирішення міжнародних спорів зі своїми контрагентами за допомогою медіації.
  • 6. Документи, збереження комерційної таємниці та захист конфіденційної інформації.
  • 7.Рішення у процедурі медіації та способи їх оформлення і закріплення.
  • 8. Процесуальні дії підприємця, якщо справа вже у суді.

Спікер: Вікторія Поліщук

Магістр медіації та вирішення конфліктів (Україна, Київ), Базові навички медіатора (Edwards Mediation Academy, USA). Керівник Міжнародного центру медіації Бізнес Школи КРОК. Старший викладач Бізнес Школи КРОК. Сертифікований медіатор International Mediation Institute, World Mediation Organization; ADR International Conflict navigator; сертифікований ICR International Coach practitioner.