Всесвітній тиждень креативності та інновацій в Україні

Третій рік поспіль Бізнес Школа КРОК поширює ідеї важливості розвитку креативного мислення та здатності створювати інновації, і цього року під час проведення з 15 по 22 квітня Всесвітнього тижня креативності та інновацій ,ми залучили людей з різних країн світу для обміну креативними знаннями та створенням нового прекрасного майбутнього у важкі для України часи. #CreateForUkraine – ця назва стала об’єднуючою силою для Всесвітнього тижня креативності та інновацій в Україні, і всі заходи в Україні та за її межами були спрямовані на підтримку українців та пошуку нових рішень для відновлення України.

Всесвітній тиждень креативності та інновацій в Україні – це понад 300 учасників з України, Франції, Швеції, Грузії, а також 12 експертів з креативності з України, Великої Британії, Німеччини, Данії, Італії, Фінляндії, Франції. Більшість подій відбулось онлайн, за винятком участі у креативному фестивалі Chtiiing! У Франції.

Перший захід відбувся за два тижні до офіційного початку WCIW у світі – 1 квітня 2022 року Марен Баерман, Амбасадор Креативності у Німеччині провела онлайн-воркшоп за участі 8 німецьких фасилітаторів та небайдужих громадян Німеччини з генерування ідей для важливих проблем цивільних громадян України та перетворення їх на ініціативи.

15 квітня ми відкрили тиждень креативності та інновації воркшопом, який провів британський тренер з креативності Дейв Бірсс «Як отримувати ідеї, яких зазвичай не було». Ірина Шевчук, старша менеджерка центру розвитку Європейської Бізнес Асоціації розказала про креативність як навичку майбутнього, а Амбасадор з креативності в Італії Алессія Берті навчала, як шукати креативний Ікігай.

17 травня Анастасія Спіцина розповіла про унікальний пережитий досвід життя під час війни і час миру, та розповіла про корисні звички самовідновлення внутрішнього стану у найскладніших життєвих умовах. В цей же день Амбасадор з креативності в Україні Оксана Сєдашова та медіаторка Олена Фокіна провели воркшоп з прояснення реальних потреб мирного населення України – Challenging.

18 травня з чудовим семінаром виступила Міжнародний Амбасадор креативності у Данії Дорте Нільсен на тему «Секрет суперкреативного мислителя». Цього ж дня Оксана Сєдашова та бізнес–тренер Наталія Калініна допомагали розібратися зі шляхами побудови кар’єри та пошуку роботи в умовах війни – на «Career Workshop: Як займатися улюбленою справою, коли все руйнується». А потім був Ideation Hackathon, на якому креативні українці створювали проекти з вирішення таких проблем як організація якісної психологічної підтримки українців та забезпечення житлом людей, житло яких було зруйновано під час війни.

Тиждень креативності в Україні продовжився у Нанті, Франції, на креативному фестивалі Chtiiing!, де три Міжнародних амбасадори з креативності – Оксана Сєдашова з України, Валері Рейно з Франції та Сара Бенгтс з Фінляндії презентували Європейську Раду WCIW та розказали про її діяльність, а також провели воркшоп «Create For Ukraine», у якому взяли участь українці, що прибули у Нант для тимчасового захисту, а також французи, які захотіли подати гарні ідеї для допомоги Україні. В результаті воркшопу з’явилось три проекти, які будуть розвиватись у Нанті, а воркшоп за створеним сценарієм буде проведено у великих містах Франції та інших країнах Європи.

Креативність – це суперсила, яка здатна знайти рішення для складних проблем. Це потужний інструмент досягнення Глобальних Цілей сталого розвитку, серед яких і 16 ціль – мир, справедливість та сильні інститути. Отже на часі думати для про, що можна зробити сьогодні для підтримки українців та відновлення країни після війни. У найближчих планах Бізнес Школи КРОК – організація навчання креативному мисленню, пошук партнерів для розвитку креативних проектів #CreateForUkraine та інші бізнес-освітні ініціативи.