ТОП-5 бізнес-пам'яток світу. Подорож зі знаком натхнення

Успішні люди навіть подорожують з користю. Тому ми вирішили скласти рейтинг світових бізнес-пам'яток, відвідування яких може стати для вас джерелом нових ідей, підштовхне до неординарних рішень або подарує корисні знайомства.

1. Кремнієва Долина

Отже, зоряний бізнес-топ очолює Кремнієва (Силіконова) долина. Каліфорнійський комп'ютерний рай з найбільшою щільністю IT-гігантів на квадратний метр. На території Silicon Valley, яка об'єднує близько 30 міст, знаходиться штаб-квартира Microsoft і серця Google, eBay, HP, Intel, Adobe Systems, Cisco, LinkedIn і ще десятка найвідоміших компаній, а також престижні навчальні заклади, такі як Stanford University.

2. Англійський банк

Пам'ятка № 2 - англійський банк-музей в Лондонському Сіті, найстаріший в світі державний банк (рік заснування - 1694-й). Тим хто, цікавиться фінансами і непогано володіє англійською, буде цікаво познайомитися з історією банківської справи Британії і не тільки з нею. Абсолютно безкоштовно, не витративши не єдиного пенні, кожен відвідувач може не тільки побачити, як старіє на фунтах англійська королева, помилуватися на грошові знаки різних епох, оцінити майстерність фальшивомонетників, а й потримати в руці (хоча і без можливості забрати з собою) солідний золотий злиток.

3. Штаб-квартира Тойота

Пам'ятка № 3. Для людей, чий бізнес так чи інакше пов'язаний з автомобілями, буде цікавим відвідини штаб-квартири і музеїв автовиробника Toyota поблизу японського Нагоя. У Toyota Kaikan Museum час від часу бувають презентації новинок Toyota і грандіозні робот-шоу.

А по буднях (раз в день, за попереднім записом) проводяться безкоштовні 2-годинні екскурсійні тури японською і англійською мовами безпосередньо по заводу Toyota. Якщо на організовану екскурсію потрапити не вдасться - її частково замінить подорож по Техно музею Toyota, що відкриває туристам історію бренду з моменту зародження автомобільної легенди і до сьогодні, а також показує деякі виробничі процеси.

Тим, хто цікавиться історією машин обов'язково варто відвідати Автомобільний музей Toyota і подивитися на численні американські, європейські та японські авто вироблені в 1890-х -1960-х.

4. New Century Global Center

Будучи в Піднебесній, гріх не прогулятися по найбільшому на планеті бізнес-центру - 4-й пам'ятці з нашого списку.

100-метровий хмарочос New Century Global Center в Ченду (провінція Сичуань) з корисною площею в 1,7 млн. м. кв. своїми розмірами перевершив навіть аж ніяк не маленькі споруди Дубаїв. Китайський бізнес-центр з розміщеним на території університетським комплексом, парою висококласних готелів, магазинами, офісами, численними конференц-залами, сучасними кінотеатром і власним штучним 5-кілометровим пляжем з водними гірками швидше нагадує місто, ніж звичайну офісну будівлю. Побувавши тут, ви назавжди зміните своє ставлення до комерційної нерухомості.

5. Музей Кока-Кола

Наш рейтинг був би неповним без згадки музею найвідомішого безалкогольного напою і найдорожчого бренду у світі - Кока-Коли. У музеї World of Coca-Cola ( "Світ Кока-коли"), що займає площу в 8 га, можна дізнатися про легендарну газовану воду і її довгий шлях до успіху все, крім, мабуть, самої формули. Зате тут можна побачити капсулу, в якій за сімома замками зберігається цей самий рецепт, безкоштовно спробувати всі напої, вироблені компанією, ознайомитися зі змінами рекламних матеріалів і автоматів за більш ніж 110 років існування компанії. А ще постояти біля виробничої міні-лінії Coca-Cola і в кінці подорожі забрати свою свіжевиготовлену пляшечку напою.

До речі, подібну подорож можна зробити і в нашій країні. Завод Кока-Кола, який знаходиться неподалік від Києва, відкриває свої двері і таємниці для всіх охочих. Тут можна відвідати і музей компанії, і побувати на території, побувати в усіх виробничих кімнатах і простежити шлях пляшки від сировини для пляшки до складу.