Менеджмент
Ваших
Амбіцій

Пора відпусток або як провести літо з користю. Поради для саморозвитку

Літо - пора відпочинку, подорожей і ледачого нічогонероблення. Але з іншого боку - це цілих 92 дні, вільних від осінньої хандри, зимового холоду і весняного авітамінозу, 3 місяці, які можна провести з користю, навіть перебуваючи у заслуженій відпустці.

Саме влітку можна викроїти годинку-другу сонячного ранку або теплого вечора для того, щоб всерйоз зайнятися саморозвитком, прокачати існуючі скіли або навчитися чомусь абсолютно новому.

Чи є у вас план, містер Фікс?

Для початку, намічаючи відпускні плани, варто внести туди, крім сонця, моря і подорожей, пункти, які стосуються інтелектуального чи творчого розвитку. Просто запитайте себе: "Чого я хочу, про що мрію, чого прагну?" Подумайте, чого вам бракує для того, щоб отримати бажане. І намітьте варіанти того, як можна почати рухатися до наміченої мети прямо зараз або в найближчі дні.

Прорахуйте, яку суму ви зможете виділити на навчання, отримання нових навичок. Можливо, ніяких надприродних витрат і не буде потрібно.

Рухаємося в бік мрії: летимо, йдемо, повземо

Після того, як ви визначили, які сфери вашої діяльності потребують підживлення, зростання, напрацювання досвіду - шукайте відкриті двері, реальні можливості реалізувати план. На щастя, саме на весняно-літній період припадає пік тренінгів, семінарів, майстер-класів та інших корисних заходів, які дозволять навчитися чому завгодно - від каліграфії та ділової англійської до мистецтва переговорів і ораторської майстерності. І, врешті-решт, в епоху інтернету можна вчитися віддалено, бути присутнім на вебінарах або переглядати ролики на YouTube.

Ні дня без книжки

Якщо ви настільки втомилися, що не бажаєте думати у відпустці про роботу, семінари та підвищення кваліфікації - читайте. На пляжі, в дорозі, вранці за чашкою кави завжди знайдеться місце цікавій книзі.

Що буде корисним для вас - вирішуйте самі. В останні кілька років бестселерами ставали автобіографії і біографії акул бізнесу, такі як "Феномен Zara" або "Продавець взуття. Історія компанії Nike, розказана її засновником".

Ду ю спік інгліш?

Відпочинок за кордоном, при бажанні, може стати відмінним практикумом з вивчення іноземної. Сплануйте свою поїздку так, щоби по максимуму зануритися у мовне середовище, заведіть знайомство з носіями мови, слухайте живі діалоги, читайте місцеву пресу і книги, сходіть на фестиваль/концерт або кіно.

У пошуках натхнення

Приділіть крапельку енергії і часу хобі, дозвольте собі активно відпочивати в задоволення і задіяти творче начало. В процесі занять тим, що приносить вам радість (і не важливо, що це - фотографія, дайвінг або вишивка хрестиком), у вас можуть несподівано з'явитися дивовижні ідеї, приплив натхнення і нові плани на майбутнє.

Приєднуйтесь до програм МБА в Україні

Календар літніх семінарів BSK