24-25 січня 2022 року в рамках міжнародного тижня медіації відбулася Конференція з розповсюдження результатів проекту ЄС Еразмус+ MEDIATS “Медіація: Навчання та трансформація суспільства”, що була організована Бізнес Школою КРОК.
На конференцію прибули учасники проекту MEDIATS з Нідерландів, Грузії, Азербайджану, Німеччини, онлайн були доступні учасники проекту в Іспанії та Латвії. В якості слухачів, які слідкують за розвитком медіації а менеджменту конфліктів в Україні, на конференцію зареєструвалось понад 450 осіб, які відвідали захід в форматах офлайн та онлайн.
З привітальним словом учасникам конференції виступив Анатолій Француз, Герой України, д.ю.н., професор, заслужений юрист України, проректор Університету економіки та права КРОК.
В перший день конференції відбулися презентації кращих практик партнерів проекту – виступи учасників з трьох країн - України, Азербайджану, Грузії, а саме 7 університетів - Бізнес Школи КРОК Університету економіки та права КРОК, Каразінської школи бізнесу Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Школи економіки та менеджменту Університету Хазар (Азербайджан), Державного університету Гянджа (Азербайджан), Державного університету Іллі (Грузія), Державного університету Батумі ім. Шота Руставелі (Грузія).
Ольга Карпова, директор Бізнес Школи КРОК поділилась досвідом створення та реалізації магістерської програми з медіації та вирішення конфліктів. Позитивним є той факт, що вже третя група студентів розпочала навчання в листопаді 2021 року, що є свідченням сталості прооекту. Перед учасниками конференції виступили професор Ян Ван Звітен, президент Нідерландської бізнес-академії, представники Бізнес-університету ТУРІБА (Латвія), Університету Сан Антонію (Іспанія) та Національного ERASMUS+ офісу в Україні. Також представники з Азербайджану та Грузії обмінювались досвідом розвитку медіації в їх країнах.
Другий день конференції був присвячений розвитку медіації в Україні. З доповіддю «Нові ціннісні виклики медіації в Україні» виступив Петро Пацурківський, д.ю.н.. професор, Заслужений юрист України, член робочої групи від ЧНУ ім. Федьковича грантового проекту ERASMUS. З доповіддю «Забезпечення якості медіаційних послуг» виступила Наталія Мазаракі, д.ю.н., професор, завідувач кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права КНТЕУ.
До участі в конференції були запрошені представники Національної асоціації медіації, Ліги медіаторів України, Асоціації сімейних медіаторів, Федерції медіаторів України. Спільнота медіаторів - Катерина Наровська, Наталія Мазаракі, Анна Зубачова, Світлана Стадник, Анжела Кричина – ділилися інформацію про діяльність організацій, які пропонують послуги медіації, говорили про тренди, навчання та підвищення кваліфікації медіаторів, а також не оминули уваги на прийнятому в кінці минулого року Закон України «Про медіацію». Після презентацій відбулася панельна дискусія та сесія питань і відповідей.
Третій та четвертий блок конференцій був присвячений воркшопам від провідних викладачів-медіаторів України, Нідерландів, Іспанії та Грузії. Воркшопи були розраховані як на медіаторів, так на представників бізнесу. Ті, хто був зацікавлений в практичних навичках вирішення конфліктів, долучились до марафону воршопів, де виступили Олег Трибой з темою «Бізнес-медіація», Оксана Сєдашова «Психологічні навички керівника при прогнозуванні та вирішенні конфліктів», Світлана Стадник «Медіація з одним учасником або Конфлікт-консалтинг», Яніна Недашківська “Розмова на підвищених тонах:як знизити градус та взяти верх над конфліктом”, Ольга Карпова «Міжнародний центр медіації». Марафон воркшопів закінчився жвавою панельною дискусією, де спікери поділились думками про роль медіатора, становлення та розвиток професії медіатора в Україні, а також на тему, чи варто бізнесу навчатись медіації.
Впродовж участі в проекті ЄС Еразмус+ MEDIATS “Медіація: Навчання та трансформація суспільства” Бізнес Школа КРОК отримала нові знання і такі результати:
Розроблено та запроваджено потужну фахову програму «Магістр медіації та менеджменту конфліктів», програму «Базові навички медіатора»,
В найближчих планах Міжнародного центру медіації створення і ведення реєстру медіаторів, оцінка, атестація та підвищення кваліфікації діючих медіаторів, розробка одно та дводенних тренінгів для медіаторів і створення можливості для поглиблення знань і навичок у сфері вирішення конфліктів для HR-ів та представників бізнесу, розширення міжнародної співпраці. Слідкуйте за новинами – у 2022 році вас чекає низка унікальних практикоорієнтованих подій з медіації.
Дізнайтесь більше про медіацію та управління конфліктами: