Дискусійний клуб на тему "Бізнес України в умовах війни: досвід адаптації"

21 вересня 2024 року в Бізнес Школі КРОК відбулася зустріч в форматі дискусійного бізнес-клубу на тему "Бізнес України в умовах війни: досвід адаптації". До дискусії долучилися більше 40 учасників, поміж яких були випускники магістерських програм, студенти, викладачі, представники бізнесу, неурядових організацій. Спікерами виступили Олександр Калінін, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту та інноваційного розвитку Бізнес Школи КРОК, Тетяна Мосійчук, к.е.н., декан Бізнес Школи КРОК,  Поліна Овчарова, директор компанії Будівельна гільдія, Анастасія Бортнік, к.е.н, доцент, експерт з медичного менеджменту. Модератор дискусії Ольга Карпова ознайомила присутніх з дослідженням Адвантер Груп ( https://advanter.ua/ru#gallery-3) стану МСБ в Україні проведеному в травні 2024 року. Наприклад, розвиватись українському бізнесу заважає не тільки війна, а ще й такі фактори:

• непрогнозованість розвитку ситуації в Україні
  • непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу
  • відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку
  • відсутність достатнього капіталу
  • відсутність кваліфікованих працівників
  • високі податки та збори (за дослідженням Адвантер груп, травень 2024).

Присутні були поінформовані експертами Тетяною Мосійчук та Олександром Калініним про дослідження Всесвітнього банку, IMF про стан економіки та тренди. В ході обговорення були питання щодо стратегій та рішень, інновацій та технологій, страхування та ризиків. Поліна Овчарова поділилася досвідом адаптації компанії «Будівельна гільдія» до умов воєнного часу. Анастасія Бортнік розповіла про унікальний досвід лікування, протезування, набутий українськими медиками під час війни.

Основними темами для обговорення стали:

• зміни в структурі галузей та організації виробництва
  • - перспективні ніші та напрямки
  • - рівень попиту на різну продукцію та послуги
  • - труднощі залучення інвестицій
  • - рівень ефективності підтримки держави під час війни
  • стратегії адаптації
  • вплив війни на ланцюжки поставок та логістику
  • релокації виробництв
  • захист працівників, підтримка їх мотивації та продуктивності.

Учасники роздумували над тим які галузі стануть драйверами української економіки після закінчення війни, активно долучалися до обговорення, задавали питання, пропонували теми майбутніх засідань. Повний запис заходу можна переглянути на сторінці Бізнес Школи КРОК в Youtube.

Ми вдячні експертам, учасникам за активну участь в корисній та пізнавальній дискусії і сподіваємося на нові змістовні зустрічі в найближчому майбутньому.