15-21 квітня 2023 року Бізнес Школа КРОК провела масштабний захід – Всесвітній тиждень креативності та інновацій в Україні – 2023, що є глобальною ініціативою ООН.
Темою цього року було Натхнення, і Всесвітній тиждень креативності та інновацій пройшов під гаслом «Українці надихають». Що є сьогодні джерелом натхнення для українців, які живуть вже другий рік в умовах війни? Чи можливо надихатись чимось? Чи можливо знайти джерела самомотивації, ресурсних станів для того, щоб за допомогою технологій креативного мислення творити інновації, спрямовані на вирішення проблем та викликів, покращення якості життя українців?
Всесвітній тиждень креативності та інновацій в Україні був представлений 11 заходами, які проходили в форматі офлайн та онлайн. Загалом до подій долучились понад 300 осіб, які захоплені культурою креативного мислення і знаходяться у пошуку натхнення – власники та менеджери бізнесів, бізнес-консультанти, професіонали з різних галузей.
15 квітня, у день народження Леонардо да Вінчі, Всесвітній тиждень креативності та інновацій в Україні розпочався з панельної дискусії «Натхнення по-українськи». До Бізнес Школи КРОК завітали сучасні митці, концептами та творами яких надихаються українці під час війни: арт-дизайнер Артем Гусєв, сучасна художниця українських сердець Соня Морозюк, художник- ілюстратор Максим Паленко. Творці знайшли джерело натхнення та сили, вони рефлексують на щоденні події, відображаючи в їх творчих меседжах, що не тільки підтримують українців у важкі часи, але й гідно репрезентують Україну у світі як креативну інноваційну державу. Спікери ділились секретами свого натхнення, розказували історії створення їх картин, дизайнів, ілюстрацій, масштабних проєктів, говорили про етику креативу під час війни та інтелектуальну власність в креативних індустріях. Панельна дискусія транслювалась наживо на сторінці Бізнес Школи КРОК у Фейсбук, тож її змогли подивитись чимало людей.
Продовжився цей день проведенням Майстермайнду «Бізнес vs Креатив: магія взаємоконсалтингу для вирішення проблем», де 10 підприємців у взаємодії з Оксаною Сєдашовою, яка є професійною фасилітаторкою формату Майстермайнд, шукали нові підходи та ідеї для нагальних бізнес-проблем.
17 квітня відбулась відкрита лекція для дніпровського офісу Європейською Бізнес Асоціації на тему «Креативність – моя суперсила», під час якої Оксана Сєдашова розказала і показала, як можна розкрити креативний потенціал на робочому місці і як можна трансформувати корпоративну культуру компанії на інноваційну. Захід зібрав понад 100 слухачів. Цього ж дня у вебінарі під гаслом «Натхнення по-українськи» виступив відомий український скульптор Олександр Лідаговський, який розказав про те, звідки він бере натхнення, ідеї для творення, як він організовує свою мистецьку діяльність. Від Олександра ми дізнались про психологію митця і які мистецькі стратегії мислення можна перенести в управління бізнесом.
18 квітня креативна консультантка з США Сьюзанн Демерон провела практичний воркшоп зі створення власної візії – бачення майбутнього. Сьюзан поставила собі складну, і в той же час важливу задачу: провести українців через процес далекоглядного мислення, який закладе основу для створення візії свого майбутнього або своєї компанії. В результаті сесії майже у всіх учасників з’явилась візія і чіткі кроки, які необхідно зробити, щоб втілитизадумане в життя.
Цього ж дня учасники тижня креативності зустрілися з учасницями проєкту «Відважна», ініційованого мережею центрів Дія.Бізнес. «Відважна» — це унікальний інклюзивний бізнес-акселератор для жінок, які прагнуть незалежного розвитку і хочуть розпочати власну справу або розвинути вже наявний бізнес. Під час панельній дискусії учасники тижня креативності познайомились з відважними креативними підприємницями з міста-героя Буча і надихнулись унікальними історіями жіночого підприємництва. Учасниці проекту поділилися досвідом як і чому вони наважитись вести бізнес під час війни, як креативність та сміливе, нестандартне мислення допомагають робити бізнесові прориви попри всі негаразди, як розвивати власну справу та допомагати відбудовувати Україну.
20 квітня відбулась онлайн-зустріч з Іриною Костюк, продюсеркою та ідейною натхненницею анімаційної стрічки "Мавка. Лісова пісня" – українського мультфільму, який став надзвичайно успішним не тільки в Україні, але й в різних країнах світу. Стрічка «Мавка. Лісова пісня» вже після першого вікенду встановила рекордні цифри касових зборів – майже 25 млн грн й зібрала 189 048 глядачів. Прем’єра мультфільму відбулась 2 березня 2023 року, а права на показ придбали понад 80 країн. Під час вебінару «У пошуках натхнення. MAVKA. Лісова пісня історія створення» слухачі дізнались секрети створення цієї стрічки, а саме які інновації були застосовані під час творення мультфільму і які стратегії допомогли зробити його фінансово успішним. Було цікаво дізнатись, як творці мультфільму збирали інформацію про українські автентичні символи, що знайшли візуальне відображення в мультфільмі, як три жінки – три актриси стали частиною ідентичності головної героїні, як створювалась музика, характери, зовнішній вигляд та костюми головних персонажів, як був створений Жабокиць – єдиний герой, який не має міфологічного підґрунтя, який важливий символізм присутній у мультфільмі, і чому для українців стрічка стала підтримуючою і надихаючою. Представники бізнесу значно розширили свої знання про позитивний досвід в управління фінансами під час створення мультфільму та про бізнес-модель, засновану на партнерстві та колабораціях з різноманітними українськими підприємствами і брендами, що дозволило фіналізувати виробництво анімаційної стрічки та зробити приголомшливу піар-компанію навіть під час війни.
Цей день продовжився не менш натхненною зустріччю з маестро аргентинського танго Анатолієм Якімчуком, засновником KoteDanceStudio. Було цікаво зануритись у світ стратегій танго-мислення, щоб зрозуміти, як їх використовувати у житті і бізнесі для побудови оптимальної взаємодії з людьми, розвитку лідерства, впливу, самопрезентації.
Глибоким і цікавим виявився онлайн-воркшоп «Лідер серця. Ви один із них?» від експертки з креативного лідерства з Німеччини Марі Рейг Флоренси, яка показала, як можна стати винятковим лідером, який веде від серця, і саме такий тип «лідерства навиворіт» сприятиме максимальному розвитку інновацій в компанії.
21 квітня, у Всесвітній день креативності та інновацій, відбулася подія CreativeProblemSolvingChallenge – командний чемпіонат з креативного вирішення проблем, де тренери Роман Романцов та Оксана Сєдашова навчили присутніх бачити сутність бізнес-проблем, аналізувати їх та знаходити гарні рішення для їх вирішення за допомогою технологій ощадливого виробництва та технологій креативного вирішення проблем.
І завершився тиждень креативності виступом тренера з креативності та інновацій Майкла Лі з Південної Африки, який розказав про справжню природу джерела натхнення.
Тиждень креативності та інновацій в Україні – це джерело натхнення на весь рік, купа інсайтів, усвідомлень, підтримки та креативної взаємодії. Бізнес Школа КРОК і надалі буде надавати можливості до доступу кращих знань у галузі креативності та інноваційного розвитку – слідкуйте за подіями, долучайтесь! Бо питання щодо креативності та інновацій досліджуються постійно Оксаною Сєдашовою, Міжнародною Амбасадоркою з креативності в Україні, доцентом Бізнес Школи КРОК , яка є ініціаторкою та драйвером Тижня креативності в Україні та з колегами з інших країн.
Ми вдячні всім спікерам, учасникам, партнерам за активну участь в усіх подіях та за підтримку ініціатив Бізнес Школи КРОК! Очікуємо нових надихаючих зустрічей !