Менеджмент
Ваших
Амбіцій

Валеріан Макацарія: Чи вважаєш себе професіоналом?

«Знання та вміння - єдине джерело конкурентної переваги ... Сьогодні воно там, де знаходяться кращі мізки. Все інше не рахується ». Лестер Туроу


Валеріан Макацарія: Чи вважаєш себе професіоналом? Яке у тебе буде положення за результатами перезавантаження професійних еліт?

Сьогодні наша цивілізація стоїть на порозі інституційної революції - системної заміни моделі регулювання взаємовідносинами.

Якось, 10 років тому, я спокійно плив уздовж коралового рифу в масці і насолоджувався, спостерігаючи за барвистими морськими мешканцями. Несподівано, порушуючи спокій, різко, обганяючи мене, пропливли декілька зграйок невеликих рибок непримітної зовнішності. За ними ще кілька таких же груп. Я мимоволі повернув голову і подивився в майже протилежну сторону - туди, звідки вискакували ці зграйки ... і злякався. Там пливли три акули. На щастя, я їх не зацікавив. Вони пропливли в трьох метрах від мене. Трохи пізніше, на березі, я дізнався, що це були коралові акули і на людей вони не нападають.

Стайки невеликих рибок це слабкі сигнали. Коли вони наростають, має сенс чекати на велику подію. Така подія приносить з собою свої правила, під які всім доводиться підлаштовуватися.

Сьогодні практично на кожному конкурсі стартапів представлена ​​тема професійного співтовариства - юристів, вчених, програмістів, лікарів, політиків, дизайнерів, менеджерів, мислителів-філософів, артистів та інших людей розумової праці. Кожен з цих стартапів намагається внести свій творчий внесок у суспільство, зробити те чи інше співтовариство професіоналів більш доступним і гармонійним. Поки ці стартапи нагадують мені зграйки рибок. Але ...

Візьму на себе сміливість оголосити, що сьогодні наша цивілізація стоїть на порозі інституційної революції - системної заміни моделі регулювання взаємовідносинами.

Лаври за цей переворот дістануться команді стартапу з високими амбіціями, яка матиме на меті - створення пошуковика-регулятора глобального професіоналізму.

Цивілізація - найбільша одиниця соціальної організації. Зростання інформаційної мобільності і енергоозброєності є першопричиною змін, які призводять до іншого облаштування діяльності і побуту людей. Як наслідок зростає термін життя людей на планеті, і вдосконалюються існуючі порядки взаємодії між людьми, організаціями та державами. Правила та механізми, за допомогою яких регулюються ці взаємини, ми називаємо інститутами.

Глобалізація як всесвітній процес інтеграції і уніфікації в політичних, економічних та інших різноманітних наукових і культурних аспектах.

Прикладів того, як зростання інформаційної мобільності і енергоозброєності ініціювали зміну індустріальної епохи на глобалізацію, а потім вплинули на зміни в нашій життєдіяльності, багато. Це It-телефонія "Skype" замість відділень міжнародного телефонного зв'язку на поштамтах, "Вікіпедія" замість енциклопедій "Британіка" і "Великої Радянської Енциклопедії", цифрова фотографія і рідкокристалічні екрани замість плівок і альбомів для паперових фотографій і т.д. Сьогодні подібні зміни привносять технології JPS і 3D, і т.д. Завтра - водневий двигун, а слідом за ним - квантовий комп'ютер.

Зміни ці важко не помітити. А ось уніфікація світоустрою - набір правових конвенції в політиці і захисті прав людини, міжнародні стандарти фінансової звітності, правила торгівлі СОТ, Болонські угоди в освіті, екологічні протоколи і т.д. - впроваджувалися не одночасно, а поетапно, тому були сприйняті скоріше як еволюція.

Одним із структурних проявів цього процесу стала тенденція розділення глобальної економіки за такими категоріями як праця і продукт. Надспеціалізація - наслідок зростання мегаполісів і високої конкуренції в середовищі професіоналів, представників рас і народів з різноманітними здібностями.

Професіоналізм - нова одиниця вимірювання і ключовий критерій, який регулює взаємовідносини в глобальному суспільстві. Професіонал, з іншого боку, є персона, людина, яка впливає на суспільство, ступінь якого буде вимірювати новий пошуковик-регулятор.

Хто запропонує нову модель, тобто спрощений алгоритм, в який вбудований спосіб ідентифікації та ранжування професіоналів з різних сфер глобальної індустрії знань і творчості?

У нашому випадку, на мові менеджменту, спосіб ідентифікації і ранжирування є механізм прийняття рішень. Динамічний механізм, який дозволяє в будь-яку секунду спостерігати за прийняттям величезного числа рішень.

Стратеги, мислителі управління з різних міст, змушені визнати, що хороші стратегії в сучасному управлінні народжуються не шляхом спалахів геніальності окремих талановитих персон, а вмінням організовувати оптимальний спосіб прийняття рішень для тієї чи іншої ситуації. Так оптимальна стратегія є плід правильного способу прийняття колективних рішень.

У разі пошукача-регулятора, цей спосіб прийняття рішень буде постійно вдосконалюватися. Це означає, що запит і результат ранжирування будуть по відношенню один до одного все більш релевантними. Відповідно і ми з Вами в нашому житті і роботі будемо приймати рішення для водіїв.

Повертаючись до зграйок риб, зауважу, що вони бувають трьох видів.

Три напрямки робіт ведуть сьогодні різні групи стартап розробників (зграйки):

  • Існуючі глобальні віртуальні професійні спільноти соціальні мережі, наприклад, linkedIn, як правило, не містять алгоритмів ідентифікації персони і ранжирування професіоналів. А пошук здійснюється тільки всередині спільноти, тобто в середовищі зареєстрованих учасників. Але є вбудований механізм добровільної оцінки професіоналізму персони з боку учасників соціальної мережі.
  • Спільноти однієї професійної групи. Щоб з ним взаємодіяти, - необхідно зареєструватися. Правда, всередині таких груп (форумів), як правило, закладений алгоритм, який присвоює внутрішньогрупової статут, який залежить від різних чинників - числа публікацій, меседжів, лайків з боку прихильників, терміну членства і т.д.
  • Інтегрований збір інформації про персону за допомогою декількох відомих пошукових систем. Такі розробки здатні зібрати повну інформацію про персону. Оцінюють рівень його професійної інтернет-присутності. Правда, якісний питання - глобальної професійної корисності вони поки обходять стороною. Алгоритм ранжирування, як правило, не застосовується.

На мій погляд, ці три підходи вже накопичили в собі необхідні алгоритми пошуку і ранжирування, а так само скрипти, які дозволяють вище зазначену задачу створення пошуковика-регулятора глобального професіоналізму штурмувати безпосередньо.

Бажаю успіхів. До співпраці по цій темі я відкритий.

Література

  1. Гері Хемел, "Маніфест лідера", "Ексмо", 2013
  2. Річард Флорида, "Велика перезавантаження", "Класика 21", 2012
  3. Ручір Шарма, "Проривні економіки", "Ексмо", 2013
  4. Ніл Фергюсон, "Цивілізація - чим відрізняється Захід ...", "АСТ", 2014
  5. Олександр Аузан, "Як інститути визначають наше життя", "Ман, Іванов і Фербер", 2014
  6. Матіо Каку, "Фізика майбутнього", "Альпіна нон-фікшн", 2012
  7. Гейб Зікерман, Джоселін Ліндер, "Гейміфікація в бізнесі", "Манн, Іванов і Фербер", 2014