Топ-10 найбільш успішних випускників програми MBA

Програмою MBA називають магістратуру для представників управлінської ланки вищого і середнього рівня. Період навчання може займати від 1,5 до 5 років, це залежить від особливостей курсу і рівня початкової підготовки.

Перша програма MBA з'явилася в США в кінці 19 століття, в Європі перші програми для управлінців запровадили в середині 20 століття. Сьогодні вони діють в різних країнах. Але, незважаючи на таке розповсюдження, у програми досі немає єдиного стандарту кваліфікації. Однак у неї чимало шанувальників. Зокрема, випускниками стали відомі політичні діячі, керівники транснаціональних компаній. Про них ми розповімо прямо зараз.

Рейтинг найвідоміших випускників програми

Серед відомих власників ступеня МБА Майкл Рубенс Блумберг - підприємець і мер Нью-Йорка (до 2013 р.), один з найбагатших людей світу зі статком у 45,6 млрд. дол. Майкл ретельно підійшов до вибору освіти. У 1964 році він закінчив Університет Джона Хопкінса і школу бізнесу при Гарварді.

Мухтар Кент - ще одна помітна фігура серед випускників програми MBA. Американо-турецький бізнесмен займає посаду президента і гендиректора компанії Coca-Cola. Перш ніж отримати цю посаду в 2008 році, він почав свою роботу в компанії багато років тому з роботи на вантажівці - розвозив продукцію і продавав її. У 1995 році Мухтар Кент звільнився, проте повернувся через 6 років і отримав велику регіональну посаду. Його успіх багато в чому пояснюється прекрасним освітнім фундаментом: в 1978 році Мухтар закінчив Університет Халла (факультет економіки). Пізніше він також отримав ступінь магістра в Міському Університеті Лондона.

Наступне місце в нашому рейтингу посідає Майкл Хазен - засновник і керівник компанії Blackboard з 2003 по 2012 рік. За час своєї роботи він перетворив 37 тисяч клієнтів в 12 мільйонів клієнтів по всьому світу. Чималу роль в цьому виконало навчання в Університеті Джорджтауна, де він отримав ступінь MBA в 1995 році.

Управлінням найбільшою в світі компанією з виробництва процесорів також займався випускник MBA - Пол Отелліні. Він займав пост президента компанії Intel в період з 2002 по 2013 рік, а також був головним виконавчим директором в 2005-2013 рр. Свою ступінь Пол отримав в 1974 році після навчання в Школі бізнесу Хаас при Каліфорнійському університеті в Берклі.

Серед політиків чимало випускників програми, наприклад, Віллард Мітт Ромні - політичний діяч, кандидат в Президенти США від республіканців на виборах 2012 року. Його кар'єра почалася після закінчення Гарвардської школи бізнесу в 1975 році. Також варто згадати Маргарет "Мег" Уітмен, відому американській публіці. Вона - кандидат в губернатори Каліфорнії від республіканців на виборах 2010 року, а також менеджер в декількох великих компаніях. Закінчила Гарвардський університет, де отримала ступінь MBA в 1979 році.

Індра Нуйі - американська підприємниця, батьківщиною якої є Індія. Вона відома тим, що займає пост СЕО компанії Pepsi. Крім того, Індра Нуйі є членом Президентського форуму з питань стратегії та політики. Ця група включає 19 найвідоміших представників бізнес-еліти США, які є консультантами американського президента з питань підвищення ефективності праці, створення нових робочих місць, економічного зростання. Індра отримала диплом МБА в Індійському інституті менеджменту (Калькутта) в 1976 році, а потім отримала бізнес-освіту в Єльській школі менеджменту.

Серед успішних власників диплома МБА Батболд Сухбаатарин - прем'єр-міністр Монголії, політичний і громадський діяч, який обіймає посаду прем'єр-міністра країни з 2009 року. Перед призначенням був главою МЗС. У 1986 році закінчив МДІМВ, а в 1991 році - школу бізнесу в Лондоні, де отримав ступінь MBA.

Також варто згадати екс-президента США Джорджа Буша-молодшого., який закінчив бізнес-школу Гарварда в 1975 році. А ось лідером нашого рейтингу сміливо можна назвати чинного Президента США Дональда Трампа, а також його доньку Іванку Трамп. Обидва отримали ступінь MBA в Уортонской школі бізнесу. Дональд Трамп отримав свою ступінь в 1968 році.

До нашого рейтингу не ввійшли: заступник прем'єр-міністра Сінгапура Вон Кан Сенга, керівник корпорації Cadbury сер Джон Сандерленд, деякі члени Палати громад Великобританії, американський консультант Стівен Кові, фінансовий директор Procter & Gamble Джон Меллер, багато інших політичних і громадських діячів, найчастіше відомих у вузьких політичних колах або на своїй батьківщині.

General MBA від BSK!

Запрошуємо на презентацію програм General MBA, MBA IT, MBA Фарма Бізнес