Що таке mba та які є програми МВА

Часте запитання – що таке МВА навчання?

Програми МВА - Майстер бізнес адміністрування (Master of Business Administration), скорочено МВА, належать до класу програм в галузі післядипломної освіти. В рамках цих програм здійснюється підготовка керівників та ТОП-менеджменту для роботи в різних сферах діяльності. Ключовим елементом програм МВА є їх універсальність. Випускники МВА програм можуть працювати в будь-якій галузі, виробництві, торгівлі або сфері послуг.

Чому, запитаєте Ви?

Структура програм МВА та зміст курсів такі, що навчання керівників триває протягом півтора або двох років. Це повязано з тим, що структура бізнесу не залежить від особливостей галузі, культурних особливостей або географічного розташування.

Якщо ж говорити про MBA у Києві як про освітній продукт - тоді, звичайно, у них є певна специфіка.

MBA це ...

Є програми МВА які називають дженералісткими (від англ. General management) - такі програми роблять акцент на розумінні і уявлення про процеси, які відбуваються в компанії, в тому числі на стратегічне бачення розвитку бізнесу.

Крім General MBA є програми загального і стратегічного менеджменту - вони популярні серед власників бізнесу і ТОП -менеджменту компаній. Однак, незважаючи на загальну в назві, абревіатуру МВА, пропоновані Бізнес Школою КРОК програми розрізняються за своєю філософією та цільовоїю аудиторією, регіональному представництву і формату, тривалості, набору курсів за вибором та багатьма іншим факторам. Це обумовлено наявністю спеціалізованих програм МВА.

У портфелі програм МВА Бізнес Школи КРОК пропозиції з категорії Професійний МВА зі спеціалізацією ІТ менеджмент, так і Індустріальний МВА - Управління виробництвом і МВА Фармацевтичний бізнес.

По суті справи, програми МВА як загального менеджменту, так і спеціалізовані дають стандартний набір знань з основ економіки, бізнесу та менеджменту, бізнес-середовищі, маркетингу, фінансів, управління інформаційними потоками, стратегіям.

Програма МВА як дженералістська, так і спеціалізована, в будь-якому випадку дає слухачеві загальний погляд на бізнес і процеси в менеджменті.

Пропозиція за спеціалізованими програмами МВА обумовлена наявності для цього ресурсів бізнес-школи, а саме: експертизою, досвідом і академічною підготовкою професорсько-викладацького складу, зв'язками з корпоративним світом та міжнародними проектами.

Відповідно до стратегії розвитку Бізнес Школи КРОК ми будемо збільшувати пропозицію зі спеціалізованих програм МВА, як професійних, так і індустріальних. Такий підхід дає можливість для диверсифікації, а також можливість клієнтам, уже закінчили навчання на програмі МВА, взяти додаткову спеціалізацію. А потреба в додаткових знаннях викликана як посиленням конкуренції у бізнесі, так і збільшенням попиту на спеціалізацію програм з боку споживачів.

Карпова О.М.