Management
Your
Ambitions

Тайм-менеджмент - життя по плану чи у задоволення?

Існує маса афоризмів про час, починаючи з біблійного "цінуйте час, бо дні лукаві" і закінчуючи Маннівським: "Веди рахунок кожному дню, враховуй кожну витрачену хвилину! Час - єдине, де скнарість похвальна "

З тим, що час - найбільша цінність, а тайм-менеджмент - потужний інструмент для досягнення цілей, погоджуються багато хто. Інша справа, що впроваджувати стандартні принципи тайм-менеджменту, порушувати звичний життєвий уклад і ефективно використовувати кожну хвилину, виходить не у всіх.

Давайте розберемося, чому це відбувається.

Насправді, класичні методи планування і тайм-менеджменту чіткі, зрозумілі, але орієнтовані, в основному, на раціональних людей, які розглядають все і всіх через призму розуму і досвіду. Таких, якщо вірити статистиці, 49%.

Раціонали легко ставлять глобальні цілі і зазвичай мають чіткий план, здатні працювати стабільно, незважаючи на настрій, стежити за часом і дотримуватися термінів. Монотонність і передбачуваність не викликає у них негативу, більш того, вони люблять все прораховувати і тримати під контролем. Тому класичні прийоми тайм-менеджменту раціонали зазвичай впроваджують без зусиль.

Зовсім по-іншому йде справа у ірраціональнів - людей з розвиненим творчим началом. Їх працездатність залежить від настрою. Вони спалахують, але швидко остигають, і діяти системно їм складно. Однотонне і стабільне викликає у них відторгнення. Схильні діяти спонтанно, непередбачувано. Ірраціонали - королі творчого безладу і багатозадачності, вони часто не доводять справу до логічного кінця і змінюють напрямок діяльності.

Якщо ви - ірраціонал, традиційні прийоми тайм-менеджменту можуть викликати у вас відторгнення, депресію і бажання все кинути, просто тому що логічні і послідовні плани дня - не для вас.

Так що, якщо ви вже намагалися ефективно використовувати час, дотримуючись порад класиків тайм-менеджменту, але у вас нічого не вийшло - не турбуйтеся і не відмовляйтеся від ідеї. Просто змініть підхід.

План для зневірених

  • Прийміть свої особливості і використовуйте свої сильні сторони замість того, щоб намагатися діяти за традиційними шаблонами. Не всі загальноприйняті рецепти підходять особисто вам.
  • Плануйте, але творчо.
  • Використовуйте гнучкий підхід: списки справ з можливістю вибирати те, що ви можете і хочете робити зараз, візуалізацію планів. Не прив'язуйте себе до списків і похвилинних розкладів, дозвольте собі робити кроки в різних напрямках.
  • Ловіть хвилини натхнення і перемикайтеся.
  • Якщо є бажання працювати і ви загорілися якоюсь ідеєю - дійте! Якщо настрій на нулі, муза вас покинула, і нічого не виходить - переключіться на неприємне, ненависне заняття. Настрій гірше вже не стане, а однією виконаною справою стане більше. На цей випадок можна навіть скласти "чорний" список ненависних обов'язків.
  • Якщо можна передоручити монотонні одноманітні заняття іншим - віддавайте, не замислюючись. Це допоможе звільнити вас від ненависної рутини, емоційної каторги і підвищить вашу ефективність.

 

 

Запрошуємо Вас на тренінг Особиста ефективність в умовах багатозадачності або Як витратити свій час на Головне, який відбудеться 29 жовтня 2016 року

Переглянути всі семінари BSK