Management
Your
Ambitions

Основні принципи ефективного управління фінансами

"Або ти будеш керувати своїми грошима, або їх відсутність буде  керувати тобою".

Дейв Ремсі

За статистикою 69% українців мріють розбагатіти, але тільки 8% допускають, що їм вдасться це зробити. А між тим, багатство - це не стільки товсті пачки банкнот і гори золота, скільки вміння розумно розпоряджатися наявним капіталом.

Давайте спробуємо знайти "чорні діри", які поглинають ваші гроші, витягнемо на поверхню звички, які заважають вам стати багатшими. І нарешті, сформулюємо 4 головні принципи ефективного управління фінансами, які допоможуть вашому гаманцю довше залишатися повним.

Рахувати, як бухгалтер

Ви не замислюєтеся про гроші до тих пір, поки вони несподівано не закінчуються... Похід до супермаркету, на ринок, заїзд в пару магазинів, оплата комунальних рахунків, покупка дрібниць - і все, гаманець несподівано худне, а картковий рахунок порожніє... Якщо це про вас - терміново витягуйте на поверхню вашого внутрішнього бухгалтера!

Ефективне управління вашим капіталом починається з аудиту. Або, інакше кажучи, з перевірки всіх статей витрат, як видимих, великих, явних, так і найбільш непомітних. Проведіть експеримент: візьміть блокнот і фіксуйте в ньому всі ваші покупки за день, тиждень, 4 тижні. Гарантуємо: при зведенні загальних сум в кінці місяця ви відкриєте для себе багато нового.

Тримати баланс, як канатоходець

У наш час масової кредитоманії більш ніж актуально застереження президента Томаса Джефферсона, який говорив: "Ніколи не витрачайте гроші перш, ніж їх заробити". Щоб не потрапити в глибоку фінансову яму, не піддавайтеся сьогоденним бажанням і, по можливості, дотримуйтесь балансу між прибутком і витратами.

Бути пильним, як спецагент

Заходите в магазин тільки по хліб (серветки / порошок / саморізи) і опиняєтеся на касі з важким пакетом всякої всячини? А розбираючи покупки, ставите питання: "А чи не під гіпнозом я все це купив (купила)?"

Не дивуйтесь. Армії маркетологів і рекламістів люто б'ються в боротьбі за вміст вашого гаманця. Ніхто в цьому світі не зацікавлений в тому, щоб ви економили або витрачалися виключно на необхідне і корисне. Крім, звичайно, вас самих.

Хочете контролювати свої витрати і припинити захаращувати своє життя речами, які не приносять радості? Виробіть імунітет на слова "розпродаж", "акція" і "спецпропозиція". Плануйте великі покупки, складайте списки дрібних і будьте пильні!

Мислити, як інвестор

Розглядайте гроші як можливості. І вкладайте їх, перш за все, в те, що допоможе вам досягати глобальних цілей і зберігати нематеріальні цінності (здоров'я, благополуччя).

Купуйте досвід, знання, навички. Міняйте кольорові папірці на значуще і необхідне особисто для вас. Зрештою, як вірно помітив Бенджамін Франклін, "багатство належить не тому, хто володіє ним, а тому, хто вміє отримувати від нього задоволення".

Запрошуємо на семінар Управління особистими фінансами, що відбудеться 22 лютого 2017 року